Dzejas diena 2016

Par spīti gadiem un badiem,

Par spīti sniegiem un miegiem,

Tu mani piediegusi caurumai­najai dzīvei

Ar mīlestības un mūžības diegiem.

                                              /Knuts Skujenieks/

 

Septembra mēnesī ieskandina dzejas dienas. 27.septembrī mūsu skolā notika dzejas dienas konkurss, kurā ikviens varēja piedalīties ar iepriekš sagatavotu dzejas priekšnesumu. Konkursa mērķis bija iepazīstināt klātesošos ar Knuta Skujenieka un citu autoru sacerējumiem. Dzeja skanēja ne tikai latviešu valodā, bet arī krievu, lietuviešu, ukraiņu un ķīniešu valodā. Dalībnieku meistarību vērtēja žūrijas komisija. Dažbrīd žūrija dalībniekiem bija vēlīga, bet dažbrīd vērtējums nesasniedza piecu punktu robežu. Neatkarīgi no tā, kādu vērtējumu ieguva katrs dalībnieks, ikvienam bija iespēja baudīt dzejas priekšnesumus un valodu daudzveidību. Pasākuma gaisotne bija ļoti jauka, radošuma caurstrāvota.

Ar prieku un lepnumu varam teikt, ka mūsu skolas jauniešiem dzeja nav sveša.