Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas projektam “Apzinies savas iespējas un izmēģini profesiju!” ir turpinājums!

Vienam no skolēnu projektu konkursa “Saliedēti dažādībā”, ko organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, finālistiem – Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas projektam “Apzinies savas iespējas un izmēģini profesiju!”, ir turpinājums.

Vairāk kā 150 pieteikumu konkurencē šī projekta pieteikums bija starp tiem 30, kas ir spējis ieinteresēt starptautisko atlases komisiju un iegūt uzaicinājumu dalībai starptautiskā forumā. Tādēļ divi projekta pārstāvji – 4.R kursa izglītojamā Krista Dēvita un RTPV absolvente Evija Aija Bebre, dosies uz Franciju, lai no 25.-28.10.2017. piedalītos The Nantes Creative Generations” forumā, apmainoties pieredzē ar citiem jauniešiem no visas Eiropas.

No 30 akceptētajiem projektiem, kuru realizētāji ieradīsies pasākumā, 9 ir no Francijas, bet 21 projekta dalībnieks pārstāv kādu citu valsti. Tās ir: Latvija, Grieķija, Ungārija, Turcija, Apvienotā Karaliste, Armēnija, Itālija, Vācija, Polija, Baltkrievija, Īrija, Ukraina, Rumānija, Albānija, Melnkalne, Horvātija, Gruzija.

Īsumā par realizēto projektu. No 2017. gada janvāra sākuma līdz aprīļa vidum Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola sadarbībā ar Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra struktūrvienību „Ziemeļi” realizēja projektu “Apzinies savas iespējas un izmēģini profesiju!”. Projektā bija četras tikšanās, kuru laikā bērni tika iepazīstināti ar skolā apgūstamajām profesijām ne tikai teorētiski, bet arī praktiski – bērni cepa keksus, klāja galdus, locīja salvetes, sastādīja CV, zīmēja loģistikas maršrutus precēm, zīmēja uzņēmumu logo datorprogrammā Paint, veidoja apsveikumus un reklāmas plakātus.

Projekta aktivitātes deva dalībniekiem iespēju izmēģināt vairākas profesijas, gūt priekšstatu par tām, apjaust savas spējas un ieinteresētību konkrētas profesijas apguvē. Praktiski darbojoties, dalībnieki guva konkrētas, ikdienā noderīgas prasmes un iemaņas.

Projekts tika līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmā.