Skolēnu projekts “Pierādi savu iekšējo aktieri!”

2018. gada janvārī Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola (turpmāk tekstā – RTPV), sadarbībā ar Rīgas 1. speciālo internātpamatskolu – attīstības centru, uzsāka projekta “Pierādi savu iekšējo aktieri!” realizēšanu. Projekts paredz izrādes scenārija izveidi un pielāgošanu iesaistītajiem dalībniekiem un lugas “Kā Garausis Lielais olas dēja” iestudēšanu. Projekts ilgs 3 mēnešus, līdz 2018. gada 15. aprīlim.

Projekta kodolu veido pieci RTPV izglītojamie: Veronika, Juris, Kristmunds Inguss, Sabīne un viņu līdere,  projekta idejas  autore un dzinējspēks Lūcija Kristiāna. Bet projekta komanda patiesībā ir daudz lielāka, jo atbalstu projekta realizēšanā sniedz ne tikai abu skolu darbinieki, bet jaunieši ir piesaistījuši sev palīgos arī domubiedrus un atbalstītājus no kursabiedru vidus un interešu izglītības jomas.

10. janvārī Lūcija, kopā ar pedagoģi Mārīti un projektu vadītāju Ievu, devās uz Rīgas 1. speciālo internātpamatskolu – attīstības centru, lai klātienē iepazītos ar centru, tā iemītniekiem, viņu dienaskārtību, kā arī iepazīstinātu klātienē ar sevi, savu skolu un iecerētajām projekta aktivitātēm. Pēc nedēļas tika uzsāktas aktivitātes: 16. janvārī notika pirmā abu skolu izglītojamo jeb iecerētās izrādes topošo aktieru tikšanās, bet 17. janvārī jau pirmais mēģinājums. Turpmāk, līdz pat Lieldienām, vienu reizi nedēļā plānoti izrādes mēģinājumi, savukārt iestudēto izrādi redzēsim 4. aprīlī.

GFMK7822PGUX7137

 Lai veicas aktieriem un režisoram!

Projektu “Pierādi savu iekšējo aktieri!”, kurš tika apstiprināts skolēnu projektu konkursa “Saliedēti dažādībā” rezultātā, realizē Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola ar mērķi veicināt skolu jaunatnes tiesisko izglītošanu, kā arī sekmēt jauniešu līdzdalību pilsoniskas un saliedētas sabiedrības veidošanā Latvijā. Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja RTPV mācību projektu vadītāja I. Eglīte