Veiksmīgi noslēdzies RTPV projekts “Pierādi savu iekšējo aktieri!”

2018. gada janvārī Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola (RTPV) sadarbībā ar Rīgas 1.speciālo internātpamatskolu – attīstības centru, uzsāka projekta “Pierādi savu iekšējo aktieri!” realizēšanu. Projekts paredzēja izrādes scenārija izveidi un pielāgošanu iesaistītajiem dalībniekiem un lugas “Kā Garausis, Lielais dējējs, olas dēja” iestudēšanu. Projekts ilga 3 mēnešus, līdz 2018. gada 15. aprīlim.

Projekta kodolu veidoja četri RTPV izglītojamie: Veronika, Kristmunds, Sabīne un viņu līdere,  projekta idejas  autore un dzinējspēks Lūcija Kristiāna. Bet projekta komanda patiesībā ir daudz lielāka, jo atbalstu projekta realizēšanā sniedz ne tikai abu skolu darbinieki, bet jaunieši ir piesaistījuši sev palīgos arī domubiedrus un atbalstītājus no skolasbiedru vidus un interešu izglītības jomas.

10. janvārī projekta komanda devās klātienē iepazīties ar attīstības centru, tā iemītniekiem, viņu dienaskārtību, kā arī iepazīstinātu klātienē ar sevi, savu skolu un iecerētajām projekta aktivitātēm. Pēc nedēļas tika uzsāktas aktivitātes: 16.janvārī notika pirmā abu skolu izglītojamo jeb iecerētās izrādes topošo aktieru tikšanās, bet 17.janvārī jau pirmais mēģinājums. Turpmāk, līdz pat Lieldienām, reizi nedēļā notika izrādes mēģinājumi, savukārt iestudētā izrāde skatītājiem tika parādīta 4.aprīlī.

Atskatoties uz paveikto top skaidrs, ka projekts bija ļoti nepieciešams attīstības centra bērniem un jauniešiem, lai viņi kļūtu atvērtāki un drošāki apkārtējā sabiedrībā, lai veicinātu viņu radošumu. Kā apstiprinājums tam bija ne tikai daudzie saņemtie “paldies” izrādes veidotājiem, bet arī skatītāju un pašu dalībnieku sajūsma un prieks par rezultātu. Ar projekta aktivitātēm centra bērniem tika parādīts, ka savstarpējā sadarbība sabiedrībā, savstarpējā iecietība, diskriminācijas novēršana, labdarība un brīvprātīgais darbs nav tikai tukša skaņa. Ne tiem, kas iesaistās dodot, atsaucoties sirds aicinājumam, ne tiem, kas doto ir gatavi pieņemt un iesaistīties.

Projektu “Pierādi savu iekšējo aktieri!”, kurš tika apstiprināts skolēnu projektu konkursa “Saliedēti dažādībā” rezultātā, realizē Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola ar mērķi veicināt skolu jaunatnes tiesisko izglītošanu, kā arī sekmēt jauniešu līdzdalību pilsoniskas un saliedētas sabiedrības veidošanā Latvijā. Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

~thumb_2_IMG_7588

IMG_7569

Informāciju sagatavoja RTPV mācību projektu vadītāja I. Eglīte