Dalība SMU pavasara tirdziņā “CITS BAZĀRS”

9. martā mūsu skolas audzēkņi – Rota Līga Šulmeistere, Madara Dzenovska un Anete Plūme (1.R kurss) ar skolēnu mācību uzņēmumu (turpmāk – SMU) “Deglītis” un Monta Lilija Olekša un Liene Valujeva (2.D kurss) ar SMU “Daile” piedalījās Junior Achievement un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētajā pasākumā CITS BAZĀRS pavasarī t/c Domina Shopping. Kopumā pasākumā piedalījās 800 skolēni no visas Latvijas. Atrast sev noderīgas preces piedāvāja 270 skolēnu mācību uzņēmumi, kas sevi pierādījuši kā labākie vairāk nekā 400 komandu konkurencē. Mūsu audzēkņus CITĀ BAZĀRĀ atbalstīja skolotājas – mentores Taņa Ločmele un Tatjana Džugleja.

Gan audzēkņi, gan skolotāji ir bagātinājuši savu pieredzi uzņēmējdarbības jomā; apskatīja jauniešu radītās preces astoņās preču kategorijās – “Pakalpojumi, izklaide”, “Apģērbi, aksesuāri”, “Skaistumkopšana, bižutērija”, “Pārtika, preces virtuvei”, “Elektropreces, gaismas objekti”, “Suvenīri, dāvanas, sezonas preces”, “Spēles, preces bērniem”, “Interjera preces” un komunicēja ar citiem SMU dalībniekiem.

Mūsu audzēkņi par dalību CITĀ BAZĀRĀ pavasarī:

Liene Valujeva: Visa pieredze, kas ir saistīta ar mūsu SMU “Daile”, dod praktiskās iemaņas uzņēmuma izveidē, no idejas līdz pat gatavam produktam, un, protams, pārdošanā. Junior Achievement veidotajos tirdziņos ir iespēja pilnveidot jau esošās zināšanas tirdzniecībā, iegūt iedvesmu tālākai darbībai un parādīt savas spējas, prasmes un ambīcijas zinošajai žūrijai.

Monta Lilija Olekša: Radošuma un iedvesmas piepildīts pasākums. Ļoti daudz dažādu ideju, kas iedvesmo mērķtiecību un savu ideju attīstību. Uzņēmums “Daile” piedalījās tirdziņā atkārtoti, tirgojot bioloģisku, kopjošo kosmētiku gan dāmām, gan kungiem. Noteikti neapstāsimies šeit un turpināsim tiekties pēc mērķiem.

Madara Dzenovska: Tirdziņā bija ļoti daudz dalībnieku. Viss bija labi noorganizēts. Tirdzniecības centra apmeklētāji izrādīja interesi par tirdziņa dalībnieku darbiem. Bija interesanti apskatīt, kādas radošas idejas bija citiem SMU. Tā kā līdz šim biju piedalījusies vēl tikai Gulbenes tirdziņā, tad man šī bija ļoti noderīga pieredze.

Rota Līga Šulmeistere: Šajā tirdziņā iepazinu daudz jaunu uzņēmēju, kuri iedvesmoja jaunajām idejām. Skatoties uz citu uzņēmumu produktiem, sapratu, ko vēl vajadzētu ražot un ko apmeklētāji vairāk pērk. Ļoti noderīga un iedvesmojoša pieredze.

Anete Plūme: Piedaloties šajā tirdziņā, ieguvu dažādas atziņas gan par pircējiem, gan citiem uzņēmumiem. Sapratu, kādas ir mūsu uzņēmuma stiprās un vājās puses. Šī bija ļoti noderīga pieredze, un iegūtās zināšanas noderēs nākotnē.

Paldies CITA BAZĀRA organizatoriem par lielisku pasākumu!

 

Informāciju sagatavoja RTPV PMPMK vadītāja Tatjana Džugleja