Dalība SMU reģionālajā tirdziņā Aizkrauklē

16. martā mūsu skolas audzēknes – Rota Līga Šulmeistere, Madara Dzenovska un Samanta Salnāja (1.R kurss) ar skolēnu mācību uzņēmumu (turpmāk – SMU) “Deglītis” un Liene Valujeva, Laura Luīze Šimfa un Egija Žindule (2.D kurss) ar SMU “Daile” kopā ar skolotāju-mentori Tatjanu Džugleju piedalījās Junior Achievement Latvija (JA Latvija) skolēnu mācību uzņēmumu reģionālajā pasākumā “CITS BAZĀRS” Aizkrauklē. Šis pasākums tika organizēts Aizkraukles “Uzņēmēju dienas 2019” ietvaros, uz kuru atbrauca ne tikai SMU no dažādām Latvijas pilsētām, bet arī uzņēmēji, amatnieki, lauksaimnieki, NVO, Tūrisma informācijas centri un pašvaldības no visas Latvijas. SMU bija lielāka konkurence, jo apmeklētājiem savu produkciju piedāvāja arī pieredzējuši profesionālie uzņēmēji.

Audzēkņu atsauksmes par tirdziņu:

Madara Dzenovska: Šajā tirdziņā cilvēki izrādīja interesi, bet mazāk pirka. Bija interesanti apskatīt, ko piedāvāja citi SMU. Guvām pieredzi un idejas turpmākai attīstībai.

Samanta Salnāja: Tirdziņā, pēc manām domām, piedalījās daudz perspektīvu uzņēmumu! Žēl gan, ka cilvēki, kuri bija atnākuši iepirkties, nebija pietiekami ieinteresēti tieši skolēnu produkcijā!

Liene Valujeva: Ar katru tirdziņu, kurā piedalāmies, mēs nostiprinām zināšanas pārdošanā un saziņā ar pircējiem. Pateicoties Junior Achievement, jau spējam ieinteresēt pašus spītīgākos patērētājus. Tieši pārdodot preci BAZĀROS, var iepazīties ar citu mācību uzņēmumu piedāvātajām precēm un pakalpojumiem, kas palīdz pilnveidot mūsu jau esošo produktu.

Laura Luīze Šimfa: Kad es sestdien braucu uz BAZĀRU Aizkrauklē, man likās, ka nebūs daudz apmeklētāju, bet beigās cilvēki ieradās, un mums bija iespēja arī kaut ko pārdot. Mūsu SMU dalībnieki labi pavadīja laiku un noteikti arī ieguva labu pieredzi.

Egija Žindule: Šī bija ļoti noderīga pieredze. Mums bija iespēja tirgoties ārpus Rīgas. Diena tika aizvadīta lieliskā noskaņojumā, jo cilvēki bija ieinteresēti mūsu produkcijā.

 

Informāciju sagatavoja PMPMK vadītāja Tatjana Džugleja