2.L kurss tiekas ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu

10. maijā RTPV 2.L kursa izglītojamie piedalījās Satiksmes ministrijas organizētajā Atvērto durvju dienā, kuras sauklis bija “Kā strādā mana valsts?” Dienas laikā bija iespēja ne tikai labāk iepazīt valsts pārvaldes struktūru un tajā nodarbinātos, bet arī atraktīvā veidā izzināt dzelzceļa, aviācijas, autosatiksmes, jūrniecības un sakaru nozari.

Drīz pēc ierašanās ministrijā mēs tikām īsumā iepazīstināti ar visām Satiksmes ministrijai pakļautajām iestādēm, kapitālsabiedrībām un to darbības daudzveidību. Turpinājumā, orientējoties ministrijas koridoros, meklējām (un atradām) kopīgās Eiropas Savienības vērtības. Tās mums dažādos veidos lika minēt pārstāvji no Sakaru, Juridiskā, Autosatiksmes, Administratīvā, Starptautisko sadarbības projektu koordinācijas departamenta un Eiropas Savienības lietu koordinācijas departamenta.

Par spīti aizņemtībai, satikšanās laiku bija izbrīvējis pats Satiksmes ministrs – Tālis Linkaits. Pārsteidza jauniešu drosme un ministra vienkāršība un vieglums, atbildot uz jautājumiem. Kā norādīja ministrs, stājoties šajā amatā, viņš sapratis, ka būs jāatbild par katru Latvijas bedri.

Pēc bagātīgās informācijas izklāsta, laiks bija pierādīt savu uzmanību un erudīciju interaktīvā komandu spēlē “#Gaiss.#Zeme.#Ūdens”. Uzvarēja gudrākie un veiksmīgākie!

Savukārt “Dizaina domāšanas laboratorijā” tika meklēti satiksmes risinājumi tādiem cēloņiem, kā ceļu remonts, bojāts ceļa segums, automašīnu daudzuma pieaugums, kas rezultējas sastrēgumos. Komandās tika aprakstīts tipiskais indivīds, tad meklēti viņam atbilstoši risinājumi un veidoti ideju prototipi. Prezentāciju laikā, vairākkārt izskanēja nepieciešamība attīstīt skrejriteņu infrastruktūru. “Dizaina domāšanas laboratorijas” beigu posmā, ar katras komandas sniegumu iepazinās arī Satiksmes ministrs. Kas zina? Varbūt tieši RTPV jauniešu skatījums kādreiz ietekmēs nākotnes lēmumus? Par aktīvu dalību jaunieši ieguva arī vērtīgas balvas (powerbanks, termokrūzes u.c.).

Atsauksmes no izglītojamajiem:

Viktorija: “Ekskursija uz Satiksmes ministriju bija ļoti interesanta, jo visu laiku katrs no mums bija aizņemts ar uzdevumiem, atpūtas laiks neievilkās un uzdevumi bija aizraujoši. Katrs no mums ieguva kādu balvu, un tas uzlaboja ne tikai garastāvokli, bet arī veicināja vēlmi aktīvi piedalīties diskusijās.”

Samanta: “Pasākuma organizatori bija izveidojuši ļoti interesantu plānu, kurā mēs visi iesaistījāmies. Darbs grupās mūs saliedēja vēl stiprāk un spēcīgāk. Bija prieks, ka no Satiksmes ministrijas darbiniekiem bija tik ļoti pozitīva attieksme, kas uzreiz piesaistīja mūsu uzmanību! Manuprāt, šis bija ļoti interesants pasākums un jaunas informācijas iegūšanas avots. Kā arī bija prieks saņemt dāvaniņas par saviem izpildītajiem uzdevumiem! Milzum Lielu paldies sakām Satiksmes ministrijas pārstāvjiem!”

Sirsnīgs paldies ikvienam Satiksmes ministrijas pārstāvim, kas veltīja savu laiku un pacietību, lai iepazīstinātu ar veicamo uzdevumu daudzveidību un atbildētu uz visiem jauniešu jautājumiem! Īpašs paldies Komunikācijas nodaļas pārstāvjiem par radošiem uzdevumiem un nesavtīgu aizrautību.

Informāciju sagatavoja RTPV skolotāja Baiba Fridrihsone