Biznesa plānu konkurss Laidzē

No 16.–17. maijam Laidzē norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu Biznesa plānu konkurss, kurā veiksmīgi piedalījās 4.L kursa audzēkne Inga Antropova ar biznesa plānu SIA “Ceļojošais virtulis” un ieguva 4. vietu. Konkursā piedalījās izglītojamie no dažādām Republikas profesionālās izglītības iestādēm. Dalībnieki ne tikai prezentēja savas biznesa idejas (biznesa forumā), bet uzstājās elevator pitch, kurā Inga dalīja 1. vietu ar SIA “Spotig” autoriem, kā arī pildīja radošos uzdevumus komandās.

Kopā ar Ingu uz konkursu devās mūsu skolas pedagogi Taņa Ločmele un Tatjana Džugleja, kurām bija iespēja piedalīties profesionālās kompetences pilnveides seminārā uzņēmējdarbības nozarē “Radoša pieeja darbībai biznesā un izglītībā”.

Konkursa organizators – PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” parūpējās arī par interesantām ekskursijām uz Talsu novada uzņēmumiem – AS “INGRID D.” (kokapstrāde un meža, dārza un elektroinstrumentu, nu jau arī mājsaimniecības preču tirdzniecība) un medus ražotni SIA “Green Hive”, kurus apmeklēja visi – gan konkursanti, gan pedagogi, kuri palīdzēja jauniešiem sagatavoties konkursam. Ekskursijās apmeklētāji noklausījās biznesa veiksmes stāstus, uzzināja par uzņēmējdarbības attīstību un sociālo atbildību.

Inga Antropova: Konkurss man sniedza daudz jauku un neaprakstāmu emociju, kā arī jaunus draugus! No šīs pieredzes esmu iemācījusies, ka noteikti vajag sapņot un darīt visu, lai savus sapņus piepildītu. Svarīgi ir uzdrošināties un ticēt sev. Ļoti patika, kā viss bija noorganizēts, jo ne mirkli nebija garlaicīgi.”

Taņa Ločmele: “Dalība šāda mēroga pasākumā ir vienmēr kolosāla pieredze gan uzņēmējdarbības jomā, gan komunikācijā un jaunu kontaktu nodibināšanā skolotājiem un konkursantiem. Audzēkņu biznesa forums paver viņiem arī jaunas iespējas karjeras veidošanā. Pasākumā bija noderīgi arī semināri par izglītības kā produkta aktualitāti mūsdienās un radošumu uzņēmuma darbībā, kuru laikā gūtās atziņas izmantošu gan mācību, gan audzināšanas darbā.”

 

Informāciju sagatavoja PMPMK vadītāja Tatjana Džugleja