RTPV un RTRIT pašpārvalžu sadarbības projekta noslēguma tikšanās

 

 

 

Š. g. 13. novembrī Rīgas Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā notika trešā projekta “#JAUNIEŠI NE TIKAI GRIB, BET ARĪ VAR!” aktivitāte no trim plānotajām. Tajā piedalījās Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma izglītojamie. Abu izglītības iestāžu jauniešiem bija iespēja pašiem izcept savu picu, kā arī patīkami un lietderīgi pavadīt laiku.

Dalībai pasākumā bija ieradušies ļoti daudz jaunieši, tāpēc, lai visi justos ērti darbojoties virtuvē, jaunieši tika sadalīti divās komandās. 1. komanda cepa picas – tās netika veidotas pēc klasiskās receptes, bet to pamatā bija gatavās tortiljas plāksnes, jauniešiem atlika tikai uz tās salikt visas savas mīļākās sastāvdaļas. 2. komandai bija uzdevums sagatavot spēli. Spēles mērķis bija tuvāk iepazīties citam ar citu un sadraudzēties. Kad komandas savu uzdevumu izpildīja, tās mainījās vietām un uzdevumiem – 2. komanda cepa picas, 1. komanda gatavoja spēli 2. komandai. Kad abas komandas spēles bija izdomājušas un picas bija uzceptas, dalībnieki sēdās pie kopīga galda un baudīja rezultātu – picu. Pēc tam, kad pašu gatavotās picas izsalkumu bija remdējušas, visi varēja pievērsties spēlēm. Dalībnieki bija patiešām centušies – bija ne tikai spēles, kuras jau ir zināmas un spēlētas, bet arī spēles, kuras nav tik populāras un bija domātas izspēlēšanai visiem kopā. Tā kā dotā tikšanās bija noslēdzošā projektā, tad visi to nosvinēja mielojoties ar kūku, paralēli diskutējot un apspriežot projekta norises plusus un mīnusus.

Diskusijās tapa skaidrs, ka ir sasniegts projekta mērķis – jaunieši ir spējīgi darīt un radīt, var ietekmēt skolas dzīvi, vienaudžu noskaņojumu skolā, var kādu motivēt un pat iedvesmot. Pirmajā un otrajā projekta aktivitātē jaunieši iedvesmojās no uzaicinātajām personām, visās trijās aktivitātēs aktīvi darbojās arī paši – vingroja, apdrukāja iepirkumu maisiņus, cepa picas, veidoja un vadīja spēles un diskusiju, savstarpēji sadarbojās.

 

Patiešām, jaunieši ne tikai grib, bet arī var!

Aktivitātes tiek organizētas projekta “#Jaunieši ne tikai grib, bet arī var!’’ ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.