Pedagogu pieredzes apmaiņa ar kolēģēm no Francijas

 

 

 

No 2019.gada 11. līdz 15.novembrim pieredzes apmaiņas nolūkos Erasmus+ mobilitātes projekta “MADE IN BOURGOGNE”,  projekta Nr. 2018-1-FR01-KA101-047080, ietvaros Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas kolektīvs uzņēma divas Biznesa un mārketinga skolotājas no Francijas profesionālās izglītības iestādes “Lycée du Parc des Chaumes” – Agnès Riotte un Marianne Busseau. Minētā izglītības iestāde atrodas Burgundijas reģiona pilsētā Avallon, kas ir 225 km attālumā uz dienvidaustrumiem no Parīzes.

Mobilitātes nedēļas laikā skolotājas Agnès un Marianne piedalījās 1.R, 1.F, 1.B, 2.F, 3.R, 4.R kursu mācību stundās mācību priekšmetos “Uzņēmējdarbības pamati”, “Biroja darba organizācija”, “Vizuālā reklāma”, “Preču un pakalpojumu pārdošana”, “Reklāmas komunikācija” un “Profesionālā angļu valoda” gan “ēnojot” RTPV pedagogus, gan iesaistoties kopīgās diskusijās un grupu darbos, kā arī kopā ar 1.F kursa izglītojamajiem dodoties mācību ekskursijā uz AS “MADARA COSMETICS” ražotni. Francijas skolotājas piedalījās Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā svinīgajā pasākumā skolas aktu zālē, augstu novērtējot pedagogu un izglītojamo veltīto laiku un pūles pasākuma sagatavošanai.

Brīvajā laikā viešņas devās ekskursijā pa pilsētas centru un Vecrīgu, piedalījās svecīšu aizdegšanā Daugavmalā Lāčplēša dienā, pabija Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, apmeklēja latviešu un lietuviešu fotomākslinieku izstādes un latviešu modes dizaineru dueta MAREUNROL’S izstādi, aplūkoja un iegādājās vietējā ražojuma linu un sudraba izstrādājumus, paviesojās amatnieku tirdziņā, nogaršoja gan latviešu tradicionālās, gan mūsdienu virtuves ēdienus, izbaudīja gaismas festivāla “Staro Rīga” gaisotni un objektus.

Abu Francijas skolotāju mobilitātes norisi un uzturēšanos Rīgā organizēja RTPV Mācību projektu vadītāja Ieva Eglīte sadarbībā ar Dižonas akadēmijas Starptautisko departamentu, kas ir Nacionālās izglītības ministrijas pārstāvji Burgundijas reģionā, savukārt pieredzes apmaiņu starp pedagogiem plānoja RTPV Profesionālo priekšmetu Metodiskās komisijas vadītāja Tatjana Džugleja.

Paldies RTPV pedagogiem Solvitai Migliniecei, Dainai Verečinskai, Tatjanai Džuglejai, Dainai Kaparkalējai, Baibai Fridrihsonei un Zojai Petročenko, ka ļāvās “ēnošanai”, dalījās ar savu pieredzi un mācību materiāliem. Paldies izglītojamajam Kristmundam Ingusam Lauvam par prezentēto ieskatu skolas un izglītojamo aktivitātēs. Francijas viešņu vārdā pateicos visiem, kas saspringtajā Patriotu nedēļas laikā varēja veltīt mirkli uzmanības abām skolotājām, atlicināt laiku sarunai un kopīgam foto.

 

Informāciju sagatavoja: Mācību projektu vadītāja Ieva Eglīte.