Rīgas Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā vieslekciju vadīja “PRINTONPACK.COM” līdzīpašnieks Ivars Sudmalis

 

 

 

 

 

Vai tiešām zināt, kas ir ekoloģiski draudzīgs iepakojums? Jautājiet 2.D kursam.

 

19. oktobrī Rīgas Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā pie 2.D kursa vieslekciju vadīja “PRINTONPACK.COM” līdzīpašnieks Ivars Sudmalis. Ivara mērķis bija jauniešus iepazīstināt ar iepakojumu veidiem, pavērt jaunu skatu uz to ekoloģiju, ieinteresēt par iepakojuma nozari kopumā un pastāstīt arī par savu jaunuzņēmumu, kas Latvijai un pat visai pasaulei sniedz unikālus pakalpojumus visiem, kuriem interesē un rūp produktu pareiza iepakošana. 

Savas lekcijas laikā Ivars vienkārši apbūra dalībniekus ar savu harizmu un plašo pieredzi. Visiem tur pat uz vietas radās dziļa vēlme domāt ilgtspējīgāk un rīkoties labāk! 

Lekcijas laikā kursa studentiem tika dots arī uzdevums novērtēt iepakojumu un izteikt savas domas, vai tas ir ekoloģisks vai tomēr nav. Taču uzdevuma noslēgumā lektors teica, ka patiesībā nepareizu atbilžu nav, un katrs iepakojums nāk ar savām priekšrocībām un trūkumiem. 

Ivars mudināja pievērst uzmanību iepakojuma veidiem, piemēram, aplūkojot marķējumu par iepakojuma pārstrādes iespējām, un saudzēt vidi, cik vien iespējams. 

Vai zinājāt, ka papīrs, kurš bieži vien tiek uzskatīts par visekoloģiskāko iepakojuma veidu, patiesībā tāds nav? Tā ražošanas procesā dabai tiek kaitēts vairāk, nekā ražojot elastīgo iepakojumu, jo nocirsts koks atjaunojas gadu desmitiem. Varam sev pat uzjautāt: “Cik ilgi mūsu pārtikas produkti saglabājas svaigi, ja tos fasējam papīrā? Un cik ilgi, ja – elastīgajā iepakojumā?” 

Savukārt elastīgais iepakojums ir uzražojams, patērējot mazāk dabas resursu un elektrības, ir vieglāks un lētāks pārvadāšanā, saglabā mūsu pārtikas produktus svaigus stipri ilgāk, neveido papildu pārtikas atkritumus, un gala rezultātā, ja tiek pareizi sašķirots, arī otrreizēji pārstrādājams par citām sadzīvē noderīgām lietām. Vienīgais trūkums gan tas, ka elastīgā iepakojuma pārstrāde ir ļoti atkarīga no lokālās pašvaldības izbūvētās infrastruktūras. Atsevišķu iepakojuma veidus mēs varam pārstrādāt tikai Ķīnā, bet kā uzsvēra Ivars, attīstība šajā jomā notiek ļoti strauji un mainās no dienas uz dienu. 

Ivars iedvesmoja jauniešus skatīties uz iepakojumu plašāk, izvērtēt iepakojuma nozīmi visā ražošanas procesā un izvērtēt nākotnes iespējas. 

Pēc lekcijas, 2.D kursa jaunieši uzdeva jautājumus un teica lektoram atzinīgus un sirsnīgus vārdus: 

“Vieslekcijas laikā es uzzināju daudz jauna par iepakojumu un par uzņēmuma uzsākšanu.”

“Man ļoti patika Ivara Sudmaļa vieslekcija. Bija ļoti interesanti uzzināt par dažādām darba pieredzēm un kā tika veidots viņa tagadējais bizness “PRINTONPACK”. Kā arī uzzināju, ka pastāv iepakojumi no kukurūzas.”

“Ivars ļoti atklāti pastāstīja par savu pieredzi un viedokli. Viņš visu labi paskaidroja tā, lai mēs visi saprastu un atbildēja uz mūsu jautājumiem. Šī vieslekcija bija ļoti noderīga, es domāju, ka katram šī lekcija paliks atmiņā.”

“Ivars prata ieinteresēt ar savu stāstījumu un runas stilu, kā arī mācēja pastāstīt visu tā, ka neliekas garlaicīgi. Viņš mani arī motivēja ar savu ļoti interesanto dzīvesstāstu. Kurš gan tādu negribētu? Ļoti patika un vēlētos uzzināt vairāk..”

Par vieslektoru: Ivars Sudmalis ir pieredzējis biznesa vadītājs ar vairāk nekā 15 gadu profesionālo pieredzi. Ivara karjeras ceļš ir bijis izaicinājumu pilns: ar finansista kvalifikāciju veiksmīgs starts mediju nozarē, tad pieredze liela mēroga investīciju piesaistē modernai iepakojumu ražotnes dibināšanai Ventspilī. Pašlaik Ivars ir līdzīpašnieks un tā saucamais matchmaker (burtisks tulkojums no angļu valodas “savedējs”) inovatīvajā un pasaulē vienīgajā iepakojumu ražošanas ekspertīzes platformā PRINTONPACK.COM, kur ražotājiem ir vieglāk satikt savu īsto iepakojuma piegādātāju. Lai izdodas! 

Informāciju sagatavoja 2.D kurss un profesionālās izglītības pedagoģe Eva Einmane.