Uzņēmēju un absolventu dienas Rīgas Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā

Rīgas Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā no 2021.gada 18.oktobra līdz 20.oktobrim notika uzņēmēju un absolventu dienas, kad, stingri ievērojot epidemioloģiskās prasības, skolā viesojās dažādu nozaru uzņēmumu pārstāvji. Viņi dalījās pieredzē un atbildēja uz izglītojamo jautājumiem par uzņēmuma dibināšanu, plusiem un mīnusiem uzņēmēja ikdienā, veicamajiem darba pienākumiem un  jaunākajām darba tirgus attīstības tendencēm, kā arī iedvesmoja un pārliecināja izglītojamos, ka viss ir iespējams, ja dara!

Uzņēmēju un absolventu dienu laikā topošie finanšu darbinieki no 1.N kursa tikās ar Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas lietvedi – arhivāri Leldi Austrumu. Viņa pastāstīja par savu darba ikdienu un veicamajiem darba pienākumiem. Izglītojamie apmeklēja skolas arhīvu, kur uzdeva dažādus jautājumus par lietvedību un dokumentu glabāšanas prasībām.  1.N kursa izglītojamie uzņēmējdienu laikā tikās arī ar jauno uzņēmēju Reini Cīruli, kurš nodarbojas ar personāla atlasi finanšu iestādēm un uzņēmumiem. Tikšanās laikā jaunieši guva atziņas, ka, lai uzsāktu un attīstītu savu biznesu, nepieciešams „drošības spilvens” – naudas līdzekļi, kurus izmantot sevis nodrošināšanai, kamēr uzņēmums sāk pelnīt. Ir vairāk jādara un reāli jārīkojas!

Topošie klientu apkalpošanas speciālisti no 2.K kursa tikās ar mūsu skolas absolventi Sabīni Seņkovu, kas strādā Rimi Baltic GroupLEAN komandas trenere. Viņa savā ikdienā vada Rimi veikalu efektivitātes mācības un sniedz konsultācijas pirms un pēc LEAN ieviešanas. Mūsu skolas izglītojamajiem Sabīne novēl aktīvi iesaistīties mācību procesā un ārpus stundu aktivitātēs, nebaidīties un darīt, jo ikviens no mums spēj sasniegt savus mērķus.

SIA „Superparks” pārstāve Ilona Saksone (mūsu skolas absolvente, kas ieguvusi kvalifikāciju „Grāmatvedis”) viesojās divos kursos – pirmā tikšanās bija ar topošajiem komercdarbiniekiem no 1.D kursa, bet otrā ar topošajiem klientu apkalpošanas speciālistiem no 4.K kursa. Uzņēmēja Ilona pārliecināja jauniešus, ka izveidot savu uzņēmumu nav grūti, sarežģītākais ir to labi pārvaldīt un spēt noturēt tirgū. Pēc tikšanās daļa jauniešu atzina, ka dzirdētais iedvesmo viņus radīt jaunas uzņēmējdarbības idejas un sākt domāt par savu uzņēmumu dibināšanu. 

SIA „VP Timber Traiding” pārstāve Agnese Vindale ir mūsu skolas 4.R kursa audzēkne. Viņa par savu jaunās uzņēmējas pieredzi un uzņēmuma dibināšanu stāstīja topošajiem mazumtirdziecības komercdarbiniekiem no 1.F kursa, reklāmas pakalpojumu speciālistiem no 1.R un 4.R kursa, kā arī topošajiem finanšu darbiniekiem no 2.B kursa. Uzņēmējdienu laikā tās bija četras iedvesmojošas tikšanās. Agnese pārliecināja savus vienaudžus nebaidīties uzsākt savu uzņēmējdarbību, lai gan būt par uzņēmēju tā ir liela atbildība, un tas tiešām ir grūti. Atrodot īsto biznesa ideju, uzņēmums veiksmīgi darbojas, taču līdz idejai ir jānonāk. Pats galvenais ir ticība, ka viss izdosies un nedrīkst apstāties pie pirmajām grūtībām. 

AS „LPB” Top veikalu pārstāve Evita Lapsiņa tikās ar  topošajiem mazumtirdzniecības komercdarbiniekiem no 4.F kursa un reklāmas pakalpojumu komercdarbiniekiem no 4.R kursa. Tās bija divas tikšanās, kuru laikā jaunieši uzzināja par veikala darbinieku ikdienu, karjeras un prakses iespējām uzņēmumā, par klientu apkalpošanas procesu, preču izvēli un piegādi, kā arī to, ar kādām problēmām saskaras veikala vadītāji un kādām jābūt rakstura īpašībām, lai šādā amatā varētu strādāt.

RTPV absolvents, akrobāts, ielu vingrotājs un šova komandas „Street Wariiors” dibinātājs Gatis Konrāds viesojās 2.G kursā pie topošajiem loģistikas darbiniekiem. Tikšanās izvērtās par ļoti interesantu un iedvesmojošu pasākumu, pēc kura izglītojamie atzina, ka ar Gati tiešām paveicās, jo dzirdētais lika aizdomāties par svarīgām un vērtīgām lietām dzīvē.

Mārketinga profesionālis un uzņēmējs, kas strādā iepakojumu biznesā uzņēmumā PrintOnPack.com, Ivars Sudmalis tikās ar topošajiem komercdarbiniekiem no  2.D kursa. Savas lekcijas laikā Ivars vienkārši apbūra dalībniekus ar savu harizmu un plašo pieredzi. Izglītojamajiem radās dziļa vēlme domāt ilgtspējīgāk un rīkoties labāk! 

Paldies visiem uzņēmējiem, kas piedalījās Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas uzņēmēju un absolventu dienās! Paldies RTPV profesionālās izglītības skolotājiem Tatjanai Džuglejai, Evai Einmanei, Taņai Ločmelei, Ilzei Pirktiņai, Sandrai Važai, Solvitai Migliniecei, Madarai Onužānei-Saliņai, Indrai Urdziņai-Mercai un direktora vietniecei audzināšanas darbā Mārītei Gerhardei par atsaucību uzņēmēju un absolventu dienu organizēšanā! Kopīgiem spēkiem radām, darām un sasniedzam!

  Informāciju sagatavoja DVB mācību un prakses nodaļas metodiķe Guna Krišjāne-Kalvāne.