Ekskursija uz AS “Swedbank izveidoto Finanšu laboratoriju” skolu programmas “Dzīvei gatavs”ietvaros.

Latvijas Banka un partneri no 21. līdz 27. martam aicina visas Latvijas skolēnus piedalīties “Finanšu pratības nedēļā 2022” .

Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas 2.B kursa skolēni- topošie finanšu darbinieki, piedalījās AS „Swedbank” izveidotā „Finanšu laboratorijā”. Tās darbība īstenota skolu programmas “Dzīvei gatavs” ietvaros.

Pašā finanšu pratības nedēļas sākumā, 21. martā, Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas 2.B kursa skolēni devās uz Latvijas lielāko banku – AS “Swedbank”. Pēc pusotra gada pārtraukuma, banka atkal sākusi uzņemt jauniešus savā filiālē „Saules akmens”. 2.B kursa skolēni bija pirmie, kuri pēc šī pārtraukuma devās uz finanšu laboratoriju, veicot komandu uzdevumus par interneta drošību, ģimenes budžetu, aizdevumiem, emocijām un loģisko domāšanu, uzzinot un atkārtojot pamatus par finanšu racionālu izmantošanu.

Pēc katra uzdevuma izpildes, katra komanda ieguva 1 ciparu no seifa koda kombinācijas, kuru atverot saņēma gardu balvu. Jauniešiem tika dota iespēja izmēģināt virtuālās realitātes spēli.

2.B kurss lietderīgi izmantoja iespēju piedalīties šajā projektā. Topošie finansisti ļoti novērtē Latvijas Bankas doto iespēju gūt nākotnei svarīgas zināšanas kā nākotnes speciālistiem finanšu jomā.

Paldies profesionālo mācību priekšmetu pedagoģei Inesei Andersonei.

Skolēnu atsauksmes:

  • “Mūsu konservatīvi sirsnīgā un sabalansētā komanda paveica visus uzdevumus korekti, praktiski bez kļūdām. Uzdevumi bija gana interesanti un aizraujoši. Mans subjektīvs viedoklis: viss bija izcili!”
  • „Bija spēles, kur vajadzēja domāt loģiski, ļoti patika. Ļoti smuka un jautra vadītāja.”
  • „Bija ļoti interesanti darboties komandā, patika uzdevumi!”
  • „Patika pavadīt laiku ārpus skolas, iemācījos, ka banka nedod kredītu vairāk par 30% no mēneša algas.”
  • Patika tas, ka par visu bija padomāts un kvalitatīvi izveidots”