Bibliotēkā apskatāmi projektu ietvaros tapušie darbi

Vēl šonedēļ, līdz 1.aprīlim, interesentiem skolas bibliotēkas telpās būs apskatāmi mūsu jauniešu veidoti darbi dažādās vizuālās mākslas tehnikās, kas tapuši divu dažādu projektu ietvaros.

Daļa no bibliotēkā apskatāmajiem darbiem tapuši aizvadītā gada nogalē Erasmus+ programmas projekta “Jaunatne jaunatnei” (projekta Nr. 2019-1-LV01-KA229-060424_1) ietvaros notikušās aktivitātes „Mākslas stacija” laikā.  RTPV rīkotā pasākuma mērķis bija attīstīt individuālas radošuma prasmes, aicināt izglītojamos būt aktīviem, stiprināt izglītojamo pašizpausmi un vēlmi sadarboties. Dalībniekiem tika nodrošināti nepieciešamie materiāli, dodot iespēju brīvi darboties, un izmantojot vizuālās komunikācijas līdzekli, paust savas tā brīža sajūtas, atspoguļot savas emocijas. Izmantota tika alkohola tinte un vairākas tehnikas tās uzklāšanai uz plastikāta pamatnes – lejot, pilinot, pludinot, jaucot, sapludinot vai žāvējot ar gaisa plūsmu. Rezultātā tapa koši, izteiksmīgi darbi.

Pārējie izstādē redzamie darbi tapa Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta  finansiāli atbalstītā Jauniešu iniciatīvu konkursa projekta “Radošā darbnīca “Vizuālie stāsti” ietvaros, kurā jaunieši tika aicināti parādīt savu radošo un māksliniecisko pusi. Projekta ideja bija līdzsvarot komerczinību apguvi ar kreatīvu darbošanos un radošu pilnveidi, motivācijas un iedvesmas gūšana, redzesloka paplašināšana, līdzdalība kopīgos radošos pasākumos, kā arī aizraujošāka un jēgpilnāka laika pavadīšana ārpus mācībām.

Radošās darbnīcas ietvaros jaunieši izveidoja un iesniedza 15 darbus. Darbi ir daudzveidīgi: dažādās tehnikās un ar dažādiem paņēmieniem veidoti, dažāda formāta – zīmēti, līmēti, gleznoti, ir izmantotas eļļas krāsas, tuša, flomāsteri, marķieri, pildspalvas, ogles un krāsainie zīmuļi u.c. Bet visiem pamatā ir ideja un stāsts, kas  izmantots kā vizuālās komunikācijas līdzeklis, lai paustu savu pasaules redzējumu, šodienas sajūtas, atspoguļotu savas domas un emocijas.

Esiet laipni aicināti apskatīt jauniešu darbus!