Dalība profesionālo izglītības iestāžu pašpārvalžu forumā “Līderība. Radošums. Izaicinājumi.” Ventspilī

24. un 25. oktobrī RTPV komanda – 10 jaunieši un 2 atbalsta personas, pavadīja Ventspils Tehnikumā, kur piedalījās profesionālo izglītības iestāžu pašpārvalžu forumā “Līderība. Radošums. Izaicinājumi.”. Foruma mērķis bija sekmēt jauniešu aktīvu iesaisti pilsoniskās sabiedrības veidošanā, vēlmi sadarboties kopīgu mērķu īstenošanā un veidot profesionālās izglītības iestāžu izglītojamo pašpārvalžu sadarbības platformu.

Foruma laikā ap 130 jauniešu no 16 profesionālajām izglītības iestādēm, izaugsmes vadītāju mudināti, mācījās strādāt kopā, izvirzīt mērķus un meklēja ceļus to sasniegšanai. Jaunieši darbojās jauktās grupās, kopā no dažādām izglītības iestādēm, lai taptu lieliskas idejas un to piepildījums, lai gūtu jēgpilnu studiju pieredzi, kas palīdzētu iegūt dziļāku skatu uz dzīvi. Papildu radošajām darba sesijām jauniešiem bija iespēja apmeklēt zinātnes un inovāciju centru “Vizium” un izstaigāt ēku, kur izvietojusies koncertzāle “Latvija” kopā ar Profesionālās izglītības kompetences centru “Ventspils Mūzikas vidusskola”.

Kamēr pašpārvalžu pārstāvji darbojās radošajās sesijās, jauniešus pavadošajiem pedagogiem bija sava programma – profesionālās pilnveides kursi mūsdienu tehnoloģiju izmantošanā: nodarbība interaktīvo jautājumu H5P izstrādāšana un virtuālās realitātes klātbūtne mācību procesā. Nodarbību rīkoja Ventspils Tehnikuma Metodiskais centrs. Pēc tam bija Ventspils dizaina darbnīcas RADE tehnoloģiju telpu un Nākotnes klases apmeklējums ar iespēju ne tikai aplūkot telpas un uzzināt informāciju par piedāvātajām iespējām, bet arī pašiem praktiski izmēģināt tās pielietot – pedagogi paši izveidoja dizainu krūzes paliktnītim, vēroja visus tālākos izgatavošanas un apdrukas etapus un noslēgumā saņēma katrs savu paliktni.

Jauniešu atsauksmes par dalību forumā

Amanda Daniela: “Iepazinu daudz jaunus cilvēkus no citām skolām. Lai arī nepazinām viens otru, pārkāpām pāri mūsu komunikācijas barjerām un kopīgi radījām idejas. Bija prieks iepazīt Ventspili un citu skolu audzēkņus, kopā ieguvām jaunas zināšanas.”

Marta Krista: “Bija lieliska iespēja vēlreiz satikt aktīvus, darīt gribošus jauniešus, kas tiešām vēlas uzlabot vidi un savstarpējas attiecības. Prieks, ka Ventspils tehnikuma pašpārvalde un lieliskā direktore izveidoja tik jautru pasākumu 2 dienu garumā! Balle bija kā odziņa.”

Mārcis: “Fantastisks pasākums, kurā nodibināju kontaktus ar saviem vienaudžiem. Ieguvu jaunas zināšanas, labprāt piedalītos vēl šāda tipa pasākumos.”

Beāte: “Šo divu dienu laikā bija iespējams iepazīt daudz jaunu cilvēku un uzklausīt katra viedokli kādā no jautājumiem. Kā arī redzēt, kā komandas darbā izvirzās līderi. Ļoti patika šis divu dienu pasākums, jo pasākuma komanda bija ļoti labi piestrādājuši pie organizēšanas.”

Aleksis: “Garšīgas pusdienas, garšīgas vakariņas, garšīgas brokastis.”

Agnese: “Ventspils brauciens sniedza man jaunas paziņas un attīstīja komunikācijas prasmes. Pasākuma uzdevumi ļoti izskustinaja prātu un domāšanu. Pasākumā, starp citu, noderēja iegūtās zināšanas no skolas. Kopumā bija prieks iepazīties un ciemoties pie citas skolas, paskatīties viņu iedzīvi un to, kā viņi darbojas.”

Lauris: “Kopīgi izveidojām idejas dažādu problēmu risināšanai. Patīkami bija komunicēt ar cilvēkiem no citām skolām. Atradu līdzīgi domājošus cilvēkus, ar kuriem attīstīt idejas.”

Ervīns: “Jauna pieredze, labi pavadīts laiks, lieliska ēšana.”

Rainers Eduards: “Labs pasākums. Garšīgs ēdiens. Jauna pieredze.”

Monika: ”Ļoti saliedējošs pasākums, man patika. Iepazinos ar jauniem cilvēkiem, noderīgām komunikācijas prasmēm. Sapratu, ka vēlētos organizēt vai piedalīties vēl šādos pasākumos.”