RTPV iedvesmas konferencē “Uzdrīksties uzvarēt” 2022!

2022.gada 16.novembrī starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”, kā arī tiešsaistē norisinājās uzņēmējdarbības iedvesmas konference “Uzdrīksties uzvarēt”, kuru organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Junior Achivement Latvia.

No RTPV klātienē konferenci apmeklēja 1.D kurss kopā ar skolotāju Tatjanu Džugleju, 2.N kurss – ar skolotāju Ilzi Pirktiņu un 3.L audzēkņus pavadīja skolotājs Aleksandrs Krūze-Bogdanovs.

Konferences programma bija tiešām iedvesmojoša – apmeklētājiem bija iespēja dzirdēt interesantus stāstus no spilgtākajiem Latvijas uzņēmējiem (Dainis Krūze, Helmuts Bēms, Kaspars Ķirsis, Egija Gailuma u.c.). Mūsu jaunieši iepazinās ar jaunu konceptu – metaversu, kas ir fiziskās, virtuālās un papildinātās realitātes sajaukums. Jauna paralēla kibertelpa, kurā satiekas digitālā un reālā pasaule. Ar savu pieredzi dalījās arī pagājušā gada Latvijas labākais skolēnu mācību uzņēmums “Three Cube” un Līderu programmas absolventi.

Konferences organizatori parūpējās arī par izklaidi pasākumā un apmeklētāji baudīja Chris Cross deju un grupas Citi zēni dziesmas. Pārtraukumos varēja apmeklēt dažādus stendus un piedalīties piedāvātajās aktivitātēs un pat vinnēt balvas.

1.D kurss konferencē.

 

Mūsu audzēkņi ir guvuši jaunu pieredzi:

Andriāna Lozinska (1.D kurss): Emociju pārpilna konference, kura spēja dot stimulu turpināt iesākto. Atvēra ceļus ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Pārdomas par nākotnes plāniem, domu graudi, cilvēku pieredzes, kas pamudināja riskēt un nebaidīties no neveiksmēm.

Sapratu, ka esmu pareizajā virzienā un nepadošos, darīšu visu, lai sasniegtu mērķus.

Amanda Stoļerova (1.D kurss): Es noteikti apmeklētu vēl tāda veida pasākumus. Ieguvu ļoti daudz jaunu zināšanu, uzzināju par dažādu veidu uzņēmējiem. Man bija ļoti interesanti klausīties kā šie uzņēmēji tika līdz tam, kur viņi šobrīd atrodas.

Visvairāk atmiņā palika uzņēmējs Jānis Jansons, kurš ar savu komandu veidoja trases slēpotājiem un skeitparkus. Es nekad nebūtu iedomājusies, ka Olimpisko spēļu trases veido tieši latvieši. Kā arī man patika izklaides, kas bija pieejamas pārtraukumos.

 

3.L kurss konferencē.

 

Sintija Kuļeva (3.L kurss): Visvairāk mani iedvesmoja Lauris Mencis, Swedbank valdes priekšsēdētājs. Viņa runa bija interesanta un pārdomāta. Konferencē bija iespēja arī redzēt nepierastu, bet skaistu ārzemju horeogrāfa deju. Konferencē dzirdētais lika aizdomāties par uzņēmējdarbības jomu kā tādu un sava biznesa uzsākšanu. Nonācu pie atziņas, ka savus hobijus ir iespējams pārvērst biznesā.

Diāna Liepiņa (3.L kurss): Ļoti patīkami bija skatīties atklāšanu, Chris Cross dejošanas spējas un vispārēji ļoti kreatīvi izdomāto horeogrāfiju. Emīlijas un Elizabetes runa par uzdrīkstēšanos būt līderēm, pārliecināja, ka, ja cilvēks cenšas, viņš var sasniegt jebkādus mērķus, galvenais ir nebaidīties un mēģināt.

Atmosfēra pasākumā bija ļoti patīkama, un es labprāt ieteiktu jebkuram jaunietim apmeklēt šādu pasākumu nākotnē.

No 2.N kursa jauniešiem: Dodoties uz pasākumu mums nebija priekšstata par to, kas būs. Konferencē iepazināmies ar jauniem domubiedriem, ieguvām jaunas zināšanas par NFT un blockchain. Konferencē piedalījās 27 runātāji, kas dalījās ar saviem veiksmes stāstiem, un iedvesmoja jauniešus, tai skaitā arī mūs. Pasākuma laikā norisinājās arī vairāki deju un mūzikas priekšnesumi, kuri piesaistīja plašu cilvēku uzmanību.

 

Artūrs Jurčaks un John Dick, Kiwie komanda konferencē.

PMPMK vadītāja Tatjana Džugleja