Pedagoģes no Lioni veic darba ēnošanu RTPV

No 30.maija līdz 13.jūnijam Rīgā uzturējās I.I.S.S. Luigi Vanvitelli (Itālija) pedagoģes Catia Multari un Veronica Verde, kuras veica darba ēnošanu un pieredzes apmaiņu ar RTPV pedagogiem un pedagoģiskajiem darbiniekiem Erasmus+ projekta Nr. 2021-1-IT02-KA121-SCH-000008731 ietvaros. Abas mobilitātes dalībnieces tikās kopīgai sarunai arī ar skolas izglītojamo pašpārvaldes pārstāvjiem, kā arī apmeklēja sadarbības partnerus prakses vietu nodrošināšanā – Kempinski Grand hotel Riga, Radisson Hotel  Old Town Riga, Radisson Blu Rīdzene Hotel & restorānu Piramīda.

Pilnīgākai kultūrvides izpratnei un apgūšanai darba ēnošana tika papildināta ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja apmeklējumu, jūgendstila ēku un dažādu konfesiju baznīcu apskati, latviešu tradicionālo ēdienu un modernās virtuves izgaršošanu, kā arī ekskursijām pa Rīgu, uz Jūrmalu, Siguldu un Turaidu.

Ar I.I.S.S. Luigi Vanvitelli esam partnerskolas jau desmit gadus, no brīža, kad, kopīgi plānojot un vēlāk realizējot 2 gadus ilgu Erasmus+ skolu sadarbības projektu, labi iepazinām cits citu un veiksmīgi sadarbojāmies, kas ir kalpojis par pamatu arī turpmākai attiecību uzturēšanai un attīstībai.

Tā kā darba ēnošanas mobilitāte ilga divas nedēļas, tad, uzņemot Itālijas pedagoģes Rīgā, RTPV pārstāvji ir paveikuši lielu darbu, lai saspringtajā eksāmenu laikā varētu nodrošināt Erasmus kvalitātes standartiem atbilstošu uzņemšanu gan darba ēnošanas procesam, gan vides, kultūras un tradīciju iepazīšanai. Paldies kolēģēm – T.Džuglejai, L.Ronei, I.Moldanei-Greiškanei, B.Fridrihsonei, G.Krišjānei-Kalvānei, S.Važai, A.Pušpurei, M.Gerhardei, par atbalstu un partnerskolas pedagogu laipnu uzņemšanu RTPV!