Eiropas Autoru diena

25.martā tiek atzīmēta Eiropas Autoru diena. Tā ir ikgadēja Eiropas līmenī rosināta iniciatīva, kas notiek katru gadu marta pēdējā pirmdienā, lai godinātu Eiropas autoru radīto literatūru, interesi par grāmatām un rosinātu to lasīšanu, kā arī iedvesmotu lasītājus, īpaši jauniešus, iepazīt Eiropas literatūras un valodu daudzveidību.

Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola jau otro gadu iesaistījās izsludinātajā aktivitātē. Šogad Eiropas Autoru dienu atzīmējām kopā ar jauno autoru Gustu Ābeli, kurš RTPV jauniešiem stāstīja par sevi, savu radošo ceļu no savas rakstīšanas mēģinājumu pirmsākumiem līdz gatavai, izdotai grāmatai – savam pirmajam romānam “Pasaulē mīļākais klusums”. Interesanti bija uzzināt, ka Gusta pirmā grāmata bija pirmā ne tikai viņam kā iesācējam autoram, bet pirmā arī tās ilustrētājai un arī māksliniecei. Apvienot jaunos darboņus izdevējam šķitis pareizi jeb, Gusta vārdiem runājot, tā tiek saglabāta “piekļuve jaunības failam”, kas, palielinoties gadu skaitam un pieredzei, var tikt pazaudēta.

Gusts Ābele ir Latvijas Kultūras akadēmijas students, nodarbojas ar prozas rakstīšanu, piedalījies literārajā seminārā “Aicinājums” un Prozas lasījumos, veido kultūras blogu “Kalambūrs”. Gusts ir arī jauniešu teātra studijas “Kāpnes” dibinātājs, aktieris un galvenais režisors, iestudējis izrādes “Gaidot Bodžanglu”, “Komēta nāk”, “Augšup pa lejupejošām kāpnēm” u. c. “Pasaulē mīļākais klusums” ir viņa pirmā grāmata, kurai šobrīd top turpinājums.